Maria pomáhá pacientům získat potřebnou zdravotní péči
26. července 2023 Příběhy

Maria pomáhá pacientům získat potřebnou zdravotní péči

„Po ranní směně chodím do vzdělávacího centra a dvě hodiny doučuji 50 dětí z chudých poměrů."

Koordinátor projektu: Ahoj, rád tě poznávám.
Maria: Já, tebe taky.

Koordinátor projektu: Jak se jmenuješ?
Maria: Jmenuji se Maria Malathi.

Koordinátor projektu: A mohla bys mi říct něco o své rodině?
Maria: V naší rodině je 6 dětí. Můj otec už s námi není, umřel před 5 lety. A všichni studujeme, přičemž
já jsem ta nejstarší. Dva mí sourozenci studují na střední škole. Jeden sourozenec je v první třídě, další v desáté a poslední v sedmé. Ten poslední získává podporu od Ashy jako já. A pak mám maminku, která pracuje.

Koordinátor projektu: Svoje studia jsi úspěšně ukončila. Co jsi studovala?
Maria: Studovala jsem bakaláře v oboru učitelství (B. Ed.). A poté jsem dokončila účetnictví. A nyní pracuji jako recepční v nemocnici v Manipalu.

Koordinátor projektu: Jako recepční?
Maria: Ano.

Koordinátor projektu: Mohla bys nám popsat svou práci?
Maria:  Pracuji s pacienty. Zajišťuji zdravotní péči. Dělám svou práci ráda, i když jsem to nečekala. Vlastně jsem se k ní dostala úplnou náhodou, ale jsem moc spokojená. Denně se setkávám s mnoha pacienty. Ráda se o ně starám. Starost o ně mě naplňuje.

Koordinátor projektu: To je hezké. Co děláš po práci?
Maria: Po práci většinou nic neplánuji.

Koordinátor projektu: Myslím tím, když skončíš v práci. Máš potom čas na jiné aktivity?
Maria: Ano mám. Pracuji na směny, například ranní mám od 7:30 do 15:30. Potom, co přijdu domů, udělám
něco málo kolem domu. A potom jdu do vzdělávacího centra a dvě hodiny doučuji 50 dětí. Jsou také z chudých poměrů. Nemají peníze a tak chodí do státních škol. Takže je doučuji dvě hodiny, většinou od šesti do osmi. A když přijdu domů, tak se po večeři společně pomodlíme.

Koordinátor projektu: Žiješ s mamkou a sourozenci?
Maria: Ano, žiju s nimi.

Koordinátor projektu: Podporuješ nějak své sourozence?
Maria: Ano, samozřejmě že ano. S maminkou se o ně staráme, protože s námi není otec.

Koordinátor projektu: Děkuji. Děkuji a přeji tobě i tvé rodině to nejlepší.
Maria: Moc Vám děkuji.

Rozhovor s Marii M. v Bangalore, Indie