Beula pokračuje ve studiu medicíny
6. října 2021 Příběhy

Beula pokračuje ve studiu medicíny

„Mohu jít za svým snem stát se lékařkou.“

(České titulky můžete zapnout v nastavení videa.)

Ahoj.
Jsem Beula Janice Dcosta dcera Remedii a Simona. Žiji se svou maminkou a mladším bratrem. Moje maminka je samoživitelka. Můj tatínek už nežije. Zemřel v září 2002 na rakovinu. Moje maminka pracuje na dětském oddělení ve školní zdravotní klinice.

Do 5. třídy jsem chodila na základní školu St. Charles. A pokračovala jsem na škole Swargarani, kde jsem ukončila 10. třídu. Následně jsem se přihlásila na střední školu Sri Chaitanya (v Mandya), kde jsem absolvovala zdravotnický kurz s 90% úspěšností. U písemných celostátních přijímacích zkoušek na lékařskou fakultu jsem dosáhla 97%. Takže jsme získala místo na státní univerzitě a potřebovala jsem 60 tis. rupií na vstupní poplatek. Snažila jsem se získat finanční pomoc od různých institucí a půjčku od banky. Obrátila jsem se i na centrum ASHA Charitable Trust, kde mi pomohli prostřednictvím projektu Charity Hradec Králové. Při této příležitosti vám děkuji za pomoc a možnost pokračovat ve studiu. 

Ujišťuji vás, že po ukončení studia peníze vrátím. Takže je budete moci použít na pomoc dalším dětem, které jsou v nouzi jako já. 

Upřímně děkuji za vaši pomoc a podporu, děkuji.

Beula z Bangalore, Indie