Setkání s partnery z Indie

Zástupci Diecézní katolické charity Hradec Králové navštěvují pravidelně jednotlivá centra projektu Adopce na dálku® v Indii. Provádí kontrolu dokumentace a zjišťují, jaké jsou možnosti další případné pomoci. Navštěvují náhodně vybrané rodiny a jednají s řediteli škol, sociálními pracovníky či se zástupci vesnických komunit.

Dárci se mohou setkat s našimi indickými partnery jednou za 2–3 roky při jejich návštěvách České republiky. Během těchto návštěv mají příležitost indické partnery poznat osobně a dovědět se více o podmínkách, ve kterých žijí podporované děti a jejich rodiny.

Vzácná návštěva z Indie
20. června 2022 Setkání s partnery z Indie

Vzácná návštěva z Indie

U příležitosti oslav 30. výročí Diecézní charity přijali pozvání arcibiskup Peter Machado, emeritní arcibiskup Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy. Tito naši partneři z Indie se setkali s dárci Adopce na dálku a navštívili také české školy.

Festival sociálních služeb v Havlíčkově Brodě navštívili arcibiskupové z Indie
15. června 2022 Oblastní charita Havlíčkův Brod

Festival sociálních služeb v Havlíčkově Brodě navštívili arcibiskupové z Indie

Festival sociálních služeb v Havlíčkově Brodě navštívili arcibiskupové z Indie, kteří krátce pohovořili o situaci vyučování dětí v Indii, a jak jim lze externě pomoci díky projektu Adopce na dálku.

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy
4. června 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy

V prvním červnovém týdnu se uskuteční kvůli covidu dlouho odkládaná návštěva partnerů projektu Adopce na dálku z Indie. Arcibiskup Mons. Peter Machado, emeritní arcibiskup Mons. Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy Alexander z diecéze Bangalore po oslavách 30. výročí charity navštíví sedm českých škol zapojených do projektu Adopce na dálku v  Hradci Králové, Smiřicích a Novém Bydžově. Setkají se také s českými dárci a veřejností v Hradci Králové ve středu 8. 6. od 18:30 hod. v kostele Panny Marie a i v dalších místech – v Dolním Újezdě u Litomyšle (5. 6.), Třebechovicích (7. 6.) a Havlíčkově Brodě (9. 6.). Hosté z Indie zavítají rovněž na originální představení „Divadlo beze slov“ neslyšících ve Věkoších v pondělí 6. 6. v 15:30 hod. (Jana Černého 8/28) nebo Noc kostelů v Červeném Kostelci a Dvoře Králové n/L (10. 6.).

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí
16. září 2019 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Naživo s Indy o tom, jak čeští dárci mění životy chudých indických dětí

Tento týden přijede do východních Čech indický koordinátor charitního projektu Adopce na dálku® P. Patrick Edward Pinto z oblasti Bangalore. O životě dětí z nejchudších indických rodin, kterým čeští dárci pomáhají získat vzdělání, bude vyprávět studentům na školách v Hradci Králové (20. 9.) a na Pardubicku (18., 19. a 23. 9.). Živé besedy pro veřejnost se uskuteční v Poličce (18. 9.), v Novém Městě nad Metují (20. 9.), v Kutné Hoře (21. 9.), v Dobrušce a v Rychnově (22. 9.) i v dalších městech. Ve čtvrtek 19. září se P. Pinto ještě setká s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.

Setkání s indickým biskupem v Pardubicích
9. září 2019 Setkání s partnery z Indie

Setkání s indickým biskupem v Pardubicích

V pátek 27. září 2019 do Pardubic zavítá biskup Derek Fernandes, který je partnerem projektu Adopce na dálku® v indické oblasti Belgaum. Zveme všechny dárce a širokou veřejnost na setkání, které se uskuteční od 17:30 na faře u kostela sv. Bartoloměje. Akci pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Oblastní charitou Pardubice a Římskokatolickou farností Pardubice.

Indická návštěva vyvrcholí koncertem Boni pueri
20. srpna 2019 Setkání s partnery z Indie

Indická návštěva vyvrcholí koncertem Boni pueri

Ve dnech 17. až 28. září do Česka zavítají partneři charitního projektu Adopce na dálku® z Indie, aby se setkali s českými dárci, kteří podporují chudé indické děti ve studiu. Navštíví desítku škol zapojených do adopce na Hradecku i Pardubicku. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem, hejtmanem Jiřím Štěpánem a dalšími osobnostmi. Vydají se také na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci rovněž podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). „Indická návštěva vyvrcholí benefičním koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri ve středu 25. září od 19:45 hod. v katedrále sv. Ducha, na který srdečně zveme všechny dárce a příznivce našeho projektu Adopce na dálku®“, říká Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Do Hradce zavítá vzácná návštěva z Indie
25. července 2019 Setkání s partnery z Indie

Do Hradce zavítá vzácná návštěva z Indie

Od 24. do 26. září 2019 navštíví Hradec Králové arcibiskup Peter Machado z indického velkoměsta Bangalore. Přiletí na pozvání biskupa Jana Vokála a Diecézní charity Hradec Králové. Pana arcibiskupa bude doprovázet nový biskup v indické diecézi Belgaum Derek Fernandes. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku®, který již od roku 2000 pomáhá chudým indickým dětem k lepšímu vzdělání.

Malé ohlédnutí za nedávnou cestou do Indie
15. prosince 2017 Setkání s partnery z Indie

Malé ohlédnutí za nedávnou cestou do Indie

Ve druhé polovině listopadu roku 2017 se vypravili zástupci hradecké diecézní Charity do Indie. Hlavním cílem této cesty bylo setkání s místními partnery a koordinátory projektu Adopce na dálku®. Čeští návštěvníci potkali během necelých dvou týdnů několik tisíc indických školáků a desítky absolventů zmíněného projektu.

15 let projektu ADOPCE NA DÁLKU® Hradec Králové
18. září 2015 Setkání s partnery z Indie

15 let projektu ADOPCE NA DÁLKU® Hradec Králové

V neděli 27. září 2015 oslavíme jako každoročně Den charity. Při této příležitosti bychom chtěli zavzpomínat na oslavy 15. výročí Adopce na dálku®, kdy přijeli do Hradce Králové indičtí partneři projektu arcibiskup Most Rev. Dr. Bernard Moras z Bangalore a biskup Most Rev. Dr. Peter Machado s Rev. Fr. Alwynem Sudhirem z Belgaum. 

Charitní pouť v Neratově
18. srpna 2014 Setkání s partnery z Indie

Charitní pouť v Neratově

Rok 2014 byl jubilejním rokem vzniku královéhradecké diecéze. A u této příležitosti 350. výročí diecéze Hradec Králové se na různých místech diecéze konalo celkem 9 poutí.

20. výročí Diecézní katolické charity Hradec Králové
6. června 2012 Setkání s partnery z Indie

20. výročí Diecézní katolické charity Hradec Králové

Diecézní katolická charita Hradec Králové a mnohé její Charity v roce 2012 oslavily 20. výročí vzniku. Mezi významné projekty diecézní charity patří  i projekt na podporu vzdělávání dětí v Indii - Adopce na dálku®. Oslav se také účastnili indičtní partneři.

Výprava do Indie u příležitosti posvěcení nového kostela sv. Josefa
5. května 2012 Setkání s partnery z Indie

Výprava do Indie u příležitosti posvěcení nového kostela sv. Josefa

Hlavním cílem výpravy pana biskupa Jana Vokála a zástupců Diecézní katolické charity Hradec Králové do vzdálené Indie bylo posvěcení nového kostela sv. Josefa.

Zástupci královéhradecké diecézní charity navštívili partnerská střediska v Indii
5. listopadu 2010 Setkání s partnery z Indie

Zástupci královéhradecké diecézní charity navštívili partnerská střediska v Indii

Dne 26. 10. 2010 odletěli z Prahy zástupci Diecézní katolické charity Hradec Králové na jednu z monitorovacích návštěv. Po dlouhém čekání na letišti v Doze (Katar) se dostali do města Goa, kde byla teplota 31st a 100% vlhkost. V doprovodu zaměstnanců z biskupství dojeli do Belgaum. Zde proběhlo tradiční uvítání s věnci z živých květin.

Podzimní výprava do Indie
12. října 2009 Setkání s partnery z Indie

Podzimní výprava do Indie

Naší podzimní výpravu do Indie za podporovanými dětmi a tamními koordinátory projektu Adopce na dálku® zastihly na cestě ničivé záplavy, které si vyžádaly až 200 obětí na životech, nejvíce v indickém státě Karnátaka.

Indický arcibiskup z Bangalore navštívil Českou republiku
22. listopadu 2008 Setkání s partnery z Indie

Indický arcibiskup z Bangalore navštívil Českou republiku

V neděli 16. 11. 2008 přiletěl do České Republiky partner projektu Adopce na dálku® Most. Rev. Dr. Bernard Moras - arcibiskup z diecéze Bangalore. Přijel poděkovat všem dárcům zapojeným do tohoto projektu a informovat o nelehké politické situaci v Indii.

S indickými partnery v královéhradecké diecézi
25. listopadu 2007 Setkání s partnery z Indie

S indickými partnery v královéhradecké diecézi

Od 18.11. 2007 hostila Diecézní katolická charita Hradec Králové indické partnery projektu Adopce na dálku®. Do České republiky přijeli indičtí biskupové Most. Rev. Dr. Most. Rev. Bernard Moras z diecéze Bangalore, Most. Rev. Peter Machado z diecéze Belgaum, Most. Rev. Derek Fernandes z diecéze Karwar a koordinátorky Sr. Theresa z diecéze Bangalore a Sr. Marian z diecéze Belgaum.

Týden s indickým biskupem Most. Rev. Dr. Bernardem Morasem
12. června 2003 Setkání s partnery z Indie

Týden s indickým biskupem Most. Rev. Dr. Bernardem Morasem

V druhém prázdninovém týdnu Diecézní katolická charita Hradec Králové již potřetí hostila indického biskupa Most. Rev. Dr. Bernarda Morase z diecéze Belgaum, který je partnerem společného projektu Adopce na dálku®.

Indický partner navštívil Diecézní charitu Hradec Králové
14. června 2002 Setkání s partnery z Indie

Indický partner navštívil Diecézní charitu Hradec Králové

Na přelomu května a června 2002 navštívil Diecézní katolickou charitu Hradec Králové v rámci projektu Adopce na dálku® indický biskup Most. Rev. Dr. Bernard Moras v doprovodu svého sekretáře P. Dereka Fernandese. Přijeli především pozdravit a poděkovat dárcům za jejich podporu, bez níž by chudé děti z indické Severní Karnataky těžko měly možnost navštěvovat základní školu a dále se vzdělávat.