Z projektu

Dobrý skutek pro děti v Indii
15. listopadu 2022 Z projektu

Dobrý skutek pro děti v Indii

Zapojte se do naší výzvy a darujte dětem pod stromeček vzdělání.

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii
14. listopadu 2022 Z projektu

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii

Celkem 11 rodin v nouzi z indické oblasti Belgaum dostalo od června 2021 do dubna 2022 příspěvek na výstavbu nebo opravu svého příbytku v rámci projektu Domky pro chudé. Tento projekt podporuje Diecézní charita Hradec Králové již od roku 2003 z části Tříkrálové sbírky, která je určena na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí. Za tuto dobu projekt pomohl již více než 200 rodinám.

Aktivizační programy zlepšily vyhlídky indických studentů
31. října 2022 Z projektu

Aktivizační programy zlepšily vyhlídky indických studentů

Celostátní lockdowny a opakované uzavírání škol kvůli koronavirové pandemii snížily zájem indických žáků a studentů o další vzdělávání. Diecézní charita Hradec Králové proto podpořila v oblasti Bangalore projekt, který pomohl 500 mladým lidem v dalším studiu a zlepšil jejich vyhlídky na budoucí uplatnění. Důraz byl kladen na posílení dovednosti učit se, na osobnostní rozvoj a také na studijní a kariérní poradenství včetně přípravy na pracovní pohovory. Projekt se uskutečnil ve školním roce 2021-2022 a byl podpořen z Tříkrálové sbírky částkou 88 000 korun. Pilotní ročník těchto aktivizačních programů přinesl dobré výsledky, proto budou pokračovat i ve školním roce 2022-2023.

Mladí Indové získávají kvalifikaci díky českým dárcům
17. října 2022 Z projektu

Mladí Indové získávají kvalifikaci díky českým dárcům

Projekt Kvalifikační kurzy podpořený z Tříkrálové sbírky nasměroval dalších 135 lidí v indickém státě Karnátaka k lepšímu zaměstnání. Během 6měsíčních kurzů se 75 žen naučilo šít na šicím stroji a navrhovat vlastní oděvy, zatímco 60 mužů rozšiřovalo svoje dovednosti v oblasti výpočetní techniky. Kurzy byly určeny pro mladé lidi s nedokončeným vzděláním, kteří obtížně hledali důstojné uplatnění na trhu práce.

Charita podporuje doučování indických dětí
21. září 2022 Z projektu

Charita podporuje doučování indických dětí

Od srpna 2021 začalo v indické oblasti Bangalore fungovat 30 venkovských vzdělávacích center podporovaných Diecézní charitou Hradec Králové. Do každého z nich docházelo 15-20 dětí, které se po roční přestávce vynucené pandemií opět šťastně shledaly se svými kamarády. Učitelé jim zde pomáhali s domácími úkoly a opakovali s nimi probrané učivo. Rodiče zapojených dětí jsou totiž často negramotní a nejsou schopni jim s učením pomoci. Do projektu se ve školním roce 2021-2022 zapojilo celkem 499 dětí ve věku od 7 do 16 let.

Pallavi vzpomíná na vzácné a krásné chvíle
21. července 2022 Příběhy

Pallavi vzpomíná na vzácné a krásné chvíle

"Setkání s dárcem byl nesmírně radostný okamžik v mém životě."

Hledáme dárce pro děti bez táty
23. června 2022 Z projektu

Hledáme dárce pro děti bez táty

Některé indické děti přišly během pandemie o svého tátu, živitele rodiny. Jiné ztratily svého otce již dříve. S koordinátory z oblasti Bangalore jsme se domluvili, že těmto dětem přednostně nabídneme zapojení do vzdělávacího projektu Adopce na dálku.

Alwyn dnes pracuje jako specialista v nadnárodní společnosti
22. června 2022 Příběhy

Alwyn dnes pracuje jako specialista v nadnárodní společnosti

„Jste požehnáním pro mě a mou rodinu.“

Vzácná návštěva z Indie
20. června 2022 Setkání s partnery z Indie

Vzácná návštěva z Indie

U příležitosti oslav 30. výročí Diecézní charity přijali pozvání arcibiskup Peter Machado, emeritní arcibiskup Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy. Tito naši partneři z Indie se setkali s dárci Adopce na dálku a navštívili také české školy.

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy
4. června 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy

V prvním červnovém týdnu se uskuteční kvůli covidu dlouho odkládaná návštěva partnerů projektu Adopce na dálku z Indie. Arcibiskup Mons. Peter Machado, emeritní arcibiskup Mons. Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy Alexander z diecéze Bangalore po oslavách 30. výročí charity navštíví sedm českých škol zapojených do projektu Adopce na dálku v  Hradci Králové, Smiřicích a Novém Bydžově. Setkají se také s českými dárci a veřejností v Hradci Králové ve středu 8. 6. od 18:30 hod. v kostele Panny Marie a i v dalších místech – v Dolním Újezdě u Litomyšle (5. 6.), Třebechovicích (7. 6.) a Havlíčkově Brodě (9. 6.). Hosté z Indie zavítají rovněž na originální představení „Divadlo beze slov“ neslyšících ve Věkoších v pondělí 6. 6. v 15:30 hod. (Jana Černého 8/28) nebo Noc kostelů v Červeném Kostelci a Dvoře Králové n/L (10. 6.).

Zpráva o činnosti Adopce na dálku za rok 2021
31. května 2022 Roční zprávy o činnosti

Zpráva o činnosti Adopce na dálku za rok 2021

Už 21 let pomáháme dětem z nejchudších indických rodin, aby se mohly vzdělávat ve svém kulturním prostředí. Spolupracujeme s indickou diecézí Belgaum a arcidiecézí Bangalore ve státě Karnátaka.

Dopisy do Indie nově i elektronicky
4. února 2022 Z projektu

Dopisy do Indie nově i elektronicky

Od února 2022 mohou dárci podporovanému dítěti zaslat on-line dopis z pohodlí svého domova. Tento dopis dojde přímo do centra indických partnerů. Koordinátor ho vytiskne a předá dítěti, protože většina dětí z chudých rodin nemá možnost komunikovat prostřednictvím e-mailu.

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii
20. prosince 2021 Z projektu

Tříkrálová sbírka pomáhá také chudým studentům v Indii

Již téměř šedesát nadaných indických studentů z chudých rodin dostalo příležitost vzdělávat se na vysoké škole díky dobročinnému projektu Univerzita, který v Indii realizuje Diecézní charita Hradec Králové. Studium jim dává znalosti, rozhled i možnost získat potřebnou praxi ve svém oboru. Jsou mezi nimi budoucí zdravotní sestry a učitelé, ale i šéfkuchaři. Projekt Univerzita podpořily z části výtěžku Tříkrálové sbírky také Charity v královéhradecké diecézi. Ve školním roce 2020-21 tak tříkráloví dárci umožnili vzdělávání 32 vysokoškoláků z chudých poměrů v oblasti Belgaum v indickém státě Karnátaka.

Vánoční certifikát
7. prosince 2021 Z projektu

Vánoční certifikát

Darujte dětem pod stromeček vzdělání a Vašim blízkým vánoční certifikát.

Pošli knihu dál a pomáhej školákům v Indii
20. října 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Pošli knihu dál a pomáhej školákům v Indii

Diecézní charita Hradec Králové rozšiřuje pomoc zaměřenou na vzdělávání dětí z chudých indických rodin. V rámci osvědčené Adopce na dálku® nyní spouští projekt Knihovnička, který pomůže dalším školákům. Charita se domluvila na spolupráci s knihkupectvím Reknihy, jehož prostřednictvím může kdokoliv prodat zachovalé knihy nebo učebnice vydané v posledních 20 letech. Provizi ve výši 50 % je nyní možné věnovat na nákup knih a učebnic pro indické děti žijící na okraji společnosti.

Beula pokračuje ve studiu medicíny
6. října 2021 Příběhy

Beula pokračuje ve studiu medicíny

„Mohu jít za svým snem stát se lékařkou.“

Benefiční koncert Smiling String Orchestra pro indické děti vynesl téměř 15 tisíc korun
25. června 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Benefiční koncert Smiling String Orchestra pro indické děti vynesl téměř 15 tisíc korun

V úterý 22. června 2021 se v katedrále sv. Ducha konečně mohl uskutečnit živý koncert souborů ZUŠ Střezina, který uspořádal Spolek Saeculum v rámci projektu Století Karla Otčenáška ve spolupráci s Diecézní charitou Hradec Králové. Smiling String Orchestra a členové Malého orchestru ZUŠ Střezina svým uměním uctili památku arcibiskupa Otčenáška a také podpořili vzdělávání dětí z chudých indických rodin. Akce se konala za podpory Statutárního města Hradec Králové a výtěžek z dobrovolného vstupného benefice činí celkem 14 941 Kč.

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii
6. května 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

Zpráva o činnosti Adopce na dálku za rok 2020
26. dubna 2021 Roční zprávy o činnosti

Zpráva o činnosti Adopce na dálku za rok 2020

Už 20 let pomáháme dětem z nejchudších indických rodin, aby se mohly vzdělávat ve svém kulturním prostředí. Na pomoc čeká stále mnoho dětí, proto nepřestáváme hledat nové dárce.

Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím
14. dubna 2021 Z projektu

Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím

V indickém státě Karnátaka, kde Diecézní charita Hradec Králové uskutečňuje projekt Adopce na dálku®, byly začátkem letošního roku otevřeny základní, střední i vysoké školy. Naneštěstí se situace v Indii v posledních dvou týdnech natolik zhoršila, že žáci a studenti nyní čelí novým restrikcím.