Týmová podpora Robina
15. dubna 2020 Podporujeme Robina

Týmová podpora Robina

Před nedávnem jsme se s týmem Adopce na dálku® rozhodli, že podpoříme ve studiu indického chlapce jménem Robin.

Podívejme se na „první kroky“ podpory:

Na kolik nás "adopce" vyšla?
Roční náklady na vzdělání indického dítěte činí 6 500 Kč. Na "adopci" se skládáme jako čtyřčlenný tým, takže každý ročně zaplatíme 1 625 Kč. Detailně tedy 135 Kč měsíčně / 31 Kč týdně / necelých 5 Kč denně. Znamená to, že jsme se rozhodli ušetřit 5 Kč denně a zásadně tak ovlivnit život jiné lidské bytosti.

Co za ty peníze Robin dostane?
Především jsme mu zaplatili školné, díky kterému může získat kvalitní vzdělání. Pořízeny mu budou i školní pomůcky (učebnice, psací potřeby, knihy). Dále mu bude zaplacena školní brašna, uniforma, praktický dárek k Vánocům a popřípadě i cesta do školy.

Kdy nám chlapec pošle dopis?
Robin nám napíše vždy dvakrát ročně. Jeden dopis k nám dorazí v létě a druhý budeme očekávat v zimě. Dopis bude napsán v angličtině, takže můžeme rok od roku sledovat, jak se chlapec ve studiu zlepšuje. Společně s letním dopisem nám přijde i aktuální fotografie Robina a jeho vysvědčení.

Co bude následovat dál?
V kanceláři Adopce na dálku si připravíme nástěnku, na kterou přidáme každoročně novou fotku Robina a budeme sledovat, jak se z chlapce stává mladý muž. Jakmile se rozvolní současná opatření související s koronavirem, tak chlapci zašleme krátký dopis, samolepky a omalovánky. Každý úsměv na tváři se v poslední době cení o to více. Možná ještě dramatičtěji než jiné země je právě Indie v těchto dnech svazována každodenním strachem o vlastní životy. Víme, že naše podpora pomůže nejen Robinovi, ale i celé jeho rodině.

Robin je jen jedním z mnoha dětí, které delší dobu čekaly na svého dárce. Profily dalších dětí jsou k dispozici v naší databázi: http://adopce.dchhk.cz/

Mgr. Pavlína Nalevanková

koordinátorka projektu Adopce na dálku (momentálně na rodičovské dovolené)
Tel.: 495 063 177 E-mail: _8IvZ.546knvZ9enW7c-Y929WkvDRc29g