Do Hradce zavítá vzácná návštěva z Indie
25. července 2019 Setkání s partnery z Indie

Do Hradce zavítá vzácná návštěva z Indie

Od 24. do 26. září 2019 navštíví Hradec Králové arcibiskup Peter Machado z indického velkoměsta Bangalore. Přiletí na pozvání biskupa Jana Vokála a Diecézní charity Hradec Králové. Pana arcibiskupa bude doprovázet nový biskup v indické diecézi Belgaum Derek Fernandes. Oba jsou klíčovými partnery projektu Adopce na dálku®, který již od roku 2000 pomáhá chudým indickým dětem k lepšímu vzdělání.

O týden dříve do České republiky přicestuje ředitel organizace ASHA Charitable Trust Patrick Edward Pinto, která podporuje rodiny v nouzi v Bangalore. Mimo jiné je zodpovědný za realizaci projektu Adopce na dálku® v této oblasti. Společně se zástupci hradecké diecézní Charity navštíví řadu míst v Královéhradecké diecézi. Setká se například s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou nebo s řediteli farních a oblastních Charit. S prezentací o životě indických dětí zavítá do škol a farností v Hradci Králové, Pardubicích, Kutné Hoře, Rychnově nad Kněžnou, Novém Městě nad Metují a v dalších městech.

Hlavní událostí česko-indického setkání bude benefiční program v hradecké katedrále sv. Ducha, který se uskuteční ve středu 25. září. Program bude zahájen mší svatou, kterou budou od 18:30 společně celebrovat arcibiskup Peter Machado a biskupové Jan Vokál a Derek Fernandes. Na další den je domluvené setkání s hejtmanem Královéhradeckého kraje Jiřím Štěpánem.

Pokud se chcete osobně setkat s hosty z daleké Indie, sledujte naše facebookové nebo webové stránky, kde budou postupně zveřejněny pozvánky na jednotlivé akce pro veřejnost.

Mgr. Vojtěch Homolka

vedoucí projektu Adopce na dálku, koordinátor Tříkrálové sbírky