Pomáhají tam, kde je potřeba
17. února 2021 Z domova

Pomáhají tam, kde je potřeba

Jsme vděční, že náš projekt podporuje řada známých osobností. Inspirující vzkazy a příběhy nám zasílají i dárci, kteří s námi dlouhodobě spolupracují, a mezi nimi je i paní Rozkošová z Havířova.

Drazí vážení,
proč jsem se rozhodla pro adopci na dálku? Napíši jen krátce.

V roce 1996 jsem pracovala u jisté firmy v Ostravě jako fakturantka. K odpolední přestávce jsem si uvařila kafíčko a začetla se do časopisu. Byl tam článek o tom, jak herec Petr Kostka adoptoval na dálku ke svým dětem dívenku z Afriky. Když jsem dočetla článek, tak jsem si říkala, to je borec, to je něco dobrého a správného. Byla jsem dojata. Tehdy bylo zaseto ono semínko.

Čas běžel a já jsem stárla. V roce 2012 jsem už na jaře přemýšlela nad tím, jak budu slavit své 50. narozeniny a cože si dám sobě za dárek. Nakonec jsem se rozhodla pro adopci na dálku.

Zjistila jsem si adresu na charitu v Hradci Králové, napsala dopis o své osobě, s přáním adoptovat dítě z Indie. Vše dopadlo, jak mělo. Vždy, když zaplatím v prosinci školné na další rok, mám z toho hřejivý pocit na srdci a také pocit potřebnosti pro druhé. A za to to stojí, věřte mi. 

Srdečně zdraví Hana Rozkošová


I Váš příklad může inspirovat ke konání dobra.

Napište nám i Vy na e-mail adopce@hk.caritas.cz, proč pomáháte indickým dětem.

Pomáhají tam, kde je potřeba