Spolu to zvládnem!
26. března 2020 Z domova

Spolu to zvládnem!

Vážení dárci a příznivci projektu Adopce na dálku! Doufáme, že zatím zvládáte aktuální nelehkou situaci. Myslíme především na ty z Vás, kteří jste nejzranitelnější. Rádi bychom zprostředkovali pomoc osamělým seniorům, vážně nemocným a lidem se zdravotním postižením či sníženou imunitou.

Hradecká Diecézní charita a Biskupské gymnázium Hradec Králové nedávno spustily dobrovolnický projekt Spolu to zvládnem! Dobrovolníci především z řad studentů zajišťují například nákupy, donesou léky, vyvenčí psa nebo dojdou na poštu apod. Pokud jste z Hradce Králové a patříte mezi ohrožené skupiny občanů, nebo máte nějaké ve svém okolí, neváhejte se přihlásit do tohoto projektu. Bližší informace najdete tady.

Senioři v celé České republice se také mohou denně od 8:00 do 20:00 hodin obrátit na linku seniorů Elpida – tel.: 800 200 007. Jedná se o bezplatnou a anonymní telefonickou krizovou pomoc pro seniory, pečující o seniory a osoby v krizi. Elpida spolupracuje se skautskými dobrovolníky, kteří v případě potřeby také zajišťují doručení potravin, hygienických potřeb a léků a další pomoc.

S nákupy nebo donáškou léků pomohou osamělým seniorům a nemocným také Charity v Náchodě, Jičíně, Chrudimi, Kutné Hoře, dále v Trutnově a Poličce.

Tým Adopce na dálku