Výstavy příběhů z Indie čeká velké stěhování
27. srpna 2020 Z domova

Výstavy příběhů z Indie čeká velké stěhování

Diecézní charita Hradec Králové již několik let vypráví příběhy úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku® prostřednictvím putovních výstav. Minimálně do konce letních prázdnin je zájemci najdou v Domově sv. Josefa v Žirči, v chrudimském kostele Nanebevzetí Panny Marie a v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci. Začátkem září se všechny přesunou na nová stanoviště.

Ve středu 2. září bude jedna z výstav instalována v kostele sv. Václava v Lanškrouně. Ve stejný den se od 18 hodin v Městské knihovně Lanškroun uskuteční beseda o životě indických dětí. Zájemci z řad široké veřejnosti se mohou těšit na prezentaci fotografií a videí z cesty do Indie. Putovní příběhy v Lanškrouně zůstanou do konce září.

Další dvě výstavy budou od pondělí 7. září k vidění v Multifunkčním centru Hlinsko a v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Skutči. Obě na uvedených místech zůstanou až do konce října. V průběhu října proběhnou další besedy ve Skutči a v nedaleké obci Předhradí. Termíny těchto besed budou včas zveřejněny na webu adopce.hk.caritas.cz/akce.

Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 více než 6500 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.