Aktuální situace v indickém státě Karnátaka
12. března 2020 Z projektu

Aktuální situace v indickém státě Karnátaka

Koronavirus se šíří nejen v České republice, ale také v Indii. Přijatá opatření se dotýkají projektu Adopce na dálku a vzdělávání dětí v indickém státě Karnátaka.

„Je nám líto, že Česká republika musela uzavřít školy a vyhlásit nouzový stav. Připojujeme se v modlitbách za nemocné a ať Boží uzdravující dotek ochraňuje všechny v České republice,“ vzkazuje na dálku P. Patrick Edward Pinto, hlavní koordinátor projektu Adopce na dálku v oblasti Bangalore.

Dle informací od našich partnerů z Bangalore bylo 12. března 2020 ve státě Karnátaka pod dohledem 83 lidí, u kterých bylo podezření na onemocnění koronavirem. V celé Indii bylo ke stejnému datu potvrzeno 73 případů.

Z bezpečnostních důvodů byly v Bangalore vyhlášeny mimořádné prázdniny pro děti do 5. třídy. Děti z 6., 8. a 9. třídy budou mít 16. března 2020 závěrečné zkoušky. Sedmáci a děti z 10. třídy budou v průběhu března skládat státní zkoušky. Nejpozději 1. dubna všem dětem začnou prázdniny. Zatím není jisté, zda se budou moci uskutečnit plánované dětské tábory.

Opatření proti šíření koronaviru se dotklo i plánování besed pro veřejnost o projektu Adopce na dálku. Musela být zrušena beseda v Městské knihovně Jaroměř, která se měla uskutečnit 25. března 2020. Věříme, že se situace v České republice a v Indii co nejdříve uklidní, aby se letos v červnu mohly uskutečnit oslavy 20 let projektu za účasti našich indických partnerů.

Mgr. Vojtěch Homolka

vedoucí projektu Adopce na dálku, koordinátor Tříkrálové sbírky