Budoucí veterináři podporují indické školáky
11. ledna 2023 Z projektu

Budoucí veterináři podporují indické školáky

Putovní výstava Diecézní charity Hradec Králové „Za naše úspěchy vděčíme Vám“ bude od ledna do konce března 2023 instalována na plotě před SOŠ veterinární v hradecké místní části Kukleny. Výstava vypráví příběhy absolventů dobročinného projektu Adopce na dálku®, který podporuje vzdělávání chudých dětí v Indii. Z příběhů vyzařuje vděčnost, naděje a touha pomáhat dalším lidem. Kukleny jsou již čtvrtou hradeckou zastávkou této výstavy. V předešlých letech jste na ni mohli narazit před Biskupským gymnáziem, Obchodní akademií nebo internátem Zdravotnické školy.

„Vzdělávání na naší škole směřuje nejen k porozumění vědeckým, technickým a technologickým poznatkům a jejich aplikaci v praktickém životě, ale i rozvoji dovednosti empatie, porozumění problémům jiných lidí a schopnosti pomoci potřebným,“ říká ředitelka Střední odborné školy veterinární Ing. Hana Rubáčková. „Projekt Adopce na dálku je příležitostí pro nás všechny rozvíjet prakticky tyto dovednosti. Umožňuje uvědomit si důležitost vzdělávání v lidském životě i skutečnost, že vzdělání v řadě zemí světa není samozřejmostí,“ vysvětluje Hana Rubáčková, proč její škola pomáhá indickým dětem.

Ing. Hana Rubáčková

Dárci Diecézní charity Hradec Králové podpořili od roku 2000 přes 6800 indických dětí na cestě k lepšímu vzdělání. Dlouhodobá podpora dárců má smysl. Z absolventů projektu se v řadě případů stávají učitelé, zdravotní sestry, účetní nebo strojní inženýři. Dnes jsou z nich sebevědomí lidé, kteří se dokážou postarat o svoje rodiny a jsou přínosem pro celou indickou společnost.

Mgr. Vojtěch Homolka

vedoucí projektu Adopce na dálku, koordinátor Tříkrálové sbírky