Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii
14. listopadu 2022 Z projektu

Dalších jedenáct domků pro chudé v Indii

Celkem 11 rodin v nouzi z indické oblasti Belgaum dostalo od června 2021 do dubna 2022 příspěvek na výstavbu nebo opravu svého příbytku v rámci projektu Domky pro chudé. Tento projekt podporuje Diecézní charita Hradec Králové již od roku 2003 z části Tříkrálové sbírky, která je určena na humanitární a rozvojovou pomoc v zahraničí. Za tuto dobu projekt pomohl již více než 200 rodinám.

Mezi podpořené rodiny patří například řidič náklaďáku Thomas s manželkou Librettou a školou povinným synem. Příspěvek jim posloužil k opravě jejich malého domku, který byl loni vážně poškozen během období dešťů. O příspěvek požádala také vdova Sobin se svým dospělým synem, kteří se rozhodli, že si postaví příbytek na svém malém pozemku. Do projektu se zapojila také paní Philomina, která se sama stará o nezletilou dceru, protože její manžel zemřel před několika lety. I ona se s pomocí příbuzných pustila do výstavby vlastního domku.

paní Libretta Peter
paní Libretta P.
paní Philomina Fernandes
paní Philomina F.
paní Sobin Souz
paní Sobin S.

„Jsme rádi, že můžeme pomoci indickým rodinám v nouzi, které se potýkají s nevyhovujícím bydlením. Příspěvek získaly například ženy, které se ocitly v tíživé situaci kvůli úmrtí svého manžela,“ uvedla ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Anna Maclová. „Když budou mít tyto zranitelné rodiny zajištěné stabilní bydlení, odpadne jim jedna velká starost. Mohou se pak naplno věnovat svojí práci a výchově svých dětí.“

Ilustrativní fotografie z povodní v Belgaum v roce 2019

Hradecká Diecézní charita v Indii dlouhodobě podporuje zejména vzdělávání chudých dětí prostřednictvím Adopce na dálku®. Více informací najdete na našem webu v sekci Pomoc dětem.

Mgr. Vojtěch Homolka

vedoucí projektu Adopce na dálku, koordinátor Tříkrálové sbírky
Tel.: 495 063 165 E-mail: chwDV1.43hzy2956LTuuO15j4mnCO1p