Koronavirus zasáhl i do života indických školáků
24. března 2020 Z projektu

Koronavirus zasáhl i do života indických školáků

V Indii se odkládají závěrečné zkoušky, ruší se prázdninové tábory a komplikuje se psaní letních dopisů určených dárcům. Na neurčito se odsouvá také plánovaná cesta indických partnerů do ČR. Letošní oslava 20. výročí projektu Adopce na dálku® proběhne bez jejich účasti.

Stejně jako u nás, tak i v Indii se životy lidí ze dne na den mění. Vláda svazového státu Karnátaka rozhodla o plošném uzavření škol. Vzhledem k tomu, že se nemohly konat závěrečné zkoušky, budou žáci hodnoceni podle známek, které získali v průběhu roku. Problém nastává u dětí z 10. a 12. tříd, před nimiž stojí výstupní závěrečná zkouška, kterou bude nutné odložit.

Současná situace neumožňuje ani uskutečnění prázdninových táborů, na kterých děti tradičně píší dopisy svým dárcům. Je tedy možné, že k nám letní dopisy dorazí se zpožděním a vzhledem k současnému vývoji může být problém od některých dětí dopis vůbec obstarat, a to zejména z oblasti Bangalore. V oblasti Belgaum už mnozí žáci napsali své dopisy dárcům s předstihem, s jejich odesláním je však nutné počkat na vysvědčení.

Indické partnery jsme ujistili, že zdraví a bezpečnost dětí a dobrovolníků je důležitější než to, aby všechny děti poslaly včas dopis svému dárci. Další informace o rozesílání letních dopisů a vysvědčení zveřejníme, jakmile dostaneme aktuální informace z Indie. Dárcům se za případné zpoždění předem omlouváme.

Celosvětová pandemie nového typu koronaviru také vedla k rozhodnutí odložit cestu indických partnerů do České republiky, která měla proběhnout letos v červnu. U příležitosti 20. výročí projektu Adopce na dálku se měli indičtí biskupové zúčastnit několika benefičních koncertů a setkat se s dárci na různých místech Královéhradecké diecéze. S ohledem na nejistou situaci je pravděpodobné, že se tato návštěva neuskuteční ani v druhé polovině letošního roku. Alespoň některé z benefičních akcí se snad letos podaří zorganizovat navzdory aktuální pandemii.

Bc. Pavlína Králíková

koordinátorka projektu Adopce na dálku
Tel.: 495 063 135 E-mail: _8IvZ.546knvZ9enW7c-Y929WkvDRc29g