Úspěchy absolventů kvalifikačních kurzů
24. června 2016 Z projektu

Úspěchy absolventů kvalifikačních kurzů

V listopadu 2015 začaly ve spolupráci s arcidiecézí Bangalore kvalifikační kurzy pro nezaměstnanou mládež, které skončily závěrečnou zkouškou v květnu 2016. V oboru krejčová získalo výuční list 80 studentů a řidičské oprávnění získalo 55 studentů.

S pomocí arcidiecéze Bangalore měli již během studia všichni studenti podepsanou pracovní smlouvu s organizací, ve které po obdržení certifikátu začali pracovat. Vzdělávání mladých lidí umožnili dárci Tříkrálové sbírky částkou 200 000 Kč.

2015 kvalifikační kurzy

Rathanamma je mladá žena, která velmi toužila získat vzdělání, aby mohla přispívat do rodinného rozpočtu. Proto se rozhodla absolvovat kvalifikační kurz pro švadleny. Teď je hrdá na to, že se ji podařilo získat výuční list a tím také vlastní živnost. Její sebevědomí se zvedlo a s jejím výdělkem se zlepšila životní úroveň její rodiny.

2015 kvalifikační kurzy

Majitel autoškoly předává řidičský průkaz Nagarajovi. Chlapec je vděčný za příležitost, kterou dostal. Získáním řidičského průkazu se mu otevřela cesta do nového zaměstnání v soukromé firmě. Jeho nástupní měsíční příjem je 20 000 Rp (přibližně 7 200 Kč).