Mary Christina našla své životní povolání
15. prosince 2020 Příběhy

Mary Christina našla své životní povolání

„Bez Vaší štědrosti a trvalé pomoci bych nemohla ve svém životě mířit tak vysoko a využít svůj potenciál.“

Jsem ráda, že se s vámi mohu podělit o svůj životní příběh. Moje narození přineslo do našeho domu spoustu radosti. Rodiče byli tenkrát moc šťastní. Byla jsem benjamínek, tak si se mnou všichni rádi hráli, starali se o mě a zahrnovali mě láskou.

Když mi byly čtyři roky, rodiče mě zapsali do školky, aby mě pak mohli přihlásit do školy. Ve škole mě měli všichni rádi, protože jsem byla klidné dítě a moc nelzlobila.

Do programu Adopce na dálku® jsem byla přijata v sedmé třídě. Rodiče byli vděční a já byla šťastná, když si mě vybral dárce z jiné země, aby mi pomohl. Do té doby bylo pro naši rodinu velmi obtížné mi zaplatit školné, pořídit učebnice, psací potřeby a uniformu.

Byla jsem tehdy také poprvé v životě na táboře. Nikdy na to nezapomenu, byl to úžasný zážitek. A i každý další tábor jsem si s kamarády moc užila.

Naše vychovatelky ve škole byly důsledné a učily nás i osobnostním dovednostem, abychom se jednou dokázali sami rozhodnout o svém vzdělání a budoucím životě. Dnes jsem za to moc ráda.

Teď jsou to už tři roky, co žiji sama s nemocnou maminkou. Tatínek zemřel v únoru 2017 a od té doby je veškerá péče a zodpovědnost na mně. Je to náročné, ale vše zvládám díky dobrému zaměstnání.

Své životní povolání jsem našla ve školství a zaměstnání jsem dokonce získala v blízkosti domova. V červnu 2019 jsem nastoupila jako učitelka na koedukovanou školu „Kalapatharu Central School“, kde mám dobré platové ohodnocení. Učitelství jsem vystudovala dálkově, protože jsem musela při studiu chodit do práce. Nyní učím na základní škole děti z 1. až 6. třídy angličtinu a společenské vědy.

Prosím, modlete se za nás. Ujišťuji Vás, že my se za Vás také modlíme. Bez Vaší štědrosti a trvalé pomoci bych nemohla ve svém životě mířit tak vysoko a využít svůj potenciál.

Mary Christina Sheetal A. z Banagalore, Indie

Kateřina Gužíková