Na Mahimu se usmálo štěstí
2. března 2020 Příběhy

Na Mahimu se usmálo štěstí

"Baví mě pomáhat lidem a pečovat o pacienty. "

Každý člověk má svou minulost, a tak bych se s vámi ráda podělila i o můj vlastní příběh. Jmenuji se Mahima Meera D/O Simon a v rodině nás je pět - moji rodiče, dva bratři a já. Otec na tom není zdravotně dobře, má astma, a proto nemůže chodit do práce. Jsme velmi chudí a moji rodiče vždycky dělali vše, co bylo v jejich silách, abych se mohla vzdělávat. Jsme tři sourozenci, ale zatím nikdo z nás nevystudoval vysokou školu. Já jsem mohla chodit do školy díky pomoci z programu Asha (Adopce na dálku®).

Nejdříve jsem absolvovala školu v naší vesnici, kde se učí v místním jazyce kannada. Přála jsem si ale studovat na škole, kde se vyučuje v angličtině, jenže rodiče si to nemohli dovolit z finančních důvodů. Ve třídě jsem patřila k premiantům a po ukončení 10. ročníku jsem se zajímala o studium na křesťanské střední škole. Rozhodla jsem se pro předuniverzitní kurz přírodních věd ve městě Shimoga, kde jsem ale měla zpočátku velké problémy kvůli jazyku. Podařilo se mi sice úspěšně složit zkoušku z angličtiny, ale matematika a fyzika mi daly pořádně zabrat. Občas jsem neuspěla v testu a brečela, že z těchto předmětů propadnu, ale nakonec jsem školu díkybohu úspěšně dokončila.

Když jsem zvažovala, co dál, jedna z tetiček mě přivedla na myšlenku studovat ošetřovatelství. Našla jsem si školu, ale školné bylo příliš drahé. Shodou náhod a okolností se mi ale podařilo dostat na státní zdravotnickou školu při nemocnici Victoria hospital, která je jedna z nejlepších ve státě Karnataka. V této nemocnici jsem nastoupila svou dráhu zdravotní sestry.

Díky pomoci z programu Asha se mohu věnovat ošetřovatelství, které mám moc ráda. Baví mě pomáhat lidem a pečovat o pacienty. S podporou z programu Asha jsem mohla pokračovat ve studiu a získávat životní zkušenosti. Asha také každý rok pořádá letní tábory zaměřené na různá témata, kde jsem se dozvěděla a naučila i spoustu užitečných věcí pro život.

Jen díky podpoře mých dárců a organizace Asha jsem dokončila školu a stala se zdravotní sestrou. Budu vám za to navždy vděčná a celý život se za vás budu modlit. Udělám vše pro to, aby na mě byli moji dárci i rodiče hrdí.

Děkuji Vám, Vaše Mahima z Bangalore, Indie

Jana Karasová

propagace a tisk
Tel.: 495 063 135 E-mail: 58AkO95jWlBFRYUS3dkmRb~lWlkmb