Shiny chce léčit nemocné děti
23. ledna 2024 Příběhy

Shiny chce léčit nemocné děti

"Jako malé mi maminka říkávala, že nesmím brečet, protože doktoři nebrečí."

Koordinátorka projektu: Ahoj, jak se jmenuješ?
Shiny: Ahoj, jmenuji se Shiny Princy. Právě studuji druhý rok pětiletého bakalářského oboru medicíny. Mezi mé koníčky patří hraní badmintonu, ale většinu času teď věnuji studiím. A hodně pomáhám v nemocnicích. Neděle většinou trávím tady (v areálu arcibiskupství v Bangalore) a taky pravidelně chodím do kostela.

Koordinátorka projektu: Takže, co chceš v životě dělat? Já vím, že už jsi nám řekla, co studuješ, ale mohla bys nám o tom něco říct?
Shiny: V podstatě teď většinu času trávím s pacienty a učím se s nimi pracovat. Dále se účastním chirurgických zákroků, působím i v oblasti gynekologie a porodnictví. Ale většinu času stále trávím s pacienty a učím se jim naslouchat.

Koordinátorka projektu: Pamatuješ si, co jsi chtěla dělat jako malá?
Shiny: Ano, vždycky jsem ve škole říkala, a nejenom ve škole, ale i v kostele jsem říkala, že jednou budu doktorka. A svůj slib plním. Stále mi zbývají 2 roky do absolvování mých medicínských studií a k získání doktorátu. A chtěla bych studovat i dál. Chtěla bych získat doktorát i v jiné oblasti. Láká mě pediatrie, což zahrnuje práci s dětmi. To je oblast, která mě opravdu zajímá.

Koordinátorka projektu: A můžeš mi říct, proč ses rozhodla stát právě doktorkou? Co tě k tomu motivovalo?
Shiny: Když jsem byla malá, maminka mi říkávala, že nesmím brečet, protože doktoři nebrečí. A potom taky ráda říkala... „Když ses narodila, tak jsi nebrečela, tak proč bys brečela teď?" Takže proto se chci stát doktorkou. Její podpora byla moje hlavní motivace.

Koordinátorka projektu: Velmi zajímavé. Chtěla bys říct něco svému dárci?
Shiny: Ano, vždy se snažím vyjádřit své díky všem svým dárcům. Minulým i stávajícím. Protože dříve jsem měla jiného dárce, nyní jsem získala nového. A minulého dárce jsem neměla možnost poznat. Tak bych ráda dostala alespoň jejich fotku. Nebo něco podobného. Protože jsem od nich viděla jenom dopisy. Takže kdybyste se jich mohli zeptat...

Koordinátorka projektu: Dobře. Moc děkuji.
Shiny: Děkuji.

Rozhovor s Shiny P. v Bangalore, Indie