Teď sama Maria předává vědomosti dalším generacím indických dětí
13. června 2018 Příběhy

Teď sama Maria předává vědomosti dalším generacím indických dětí

"A když moje maminka viděla na vlastní oči, jak učím děti ve škole, plakala štěstím."

Narodila jsem se v Belgaum před 28 lety a rodiče mi dali jméno Marie. V dětství jsme vyrůstali s bratrem Marshalem. Naši nás měli moc rádi, hodně se nám věnovali a mnohé pro nás obětovali. Aby rodinu uživili, museli tatínek Salvaraj s maminkou Margaret těžce pracovat.

Když jsem chodila na druhý stupeň základní školy, tak jsme o taťku přišli. Mamka nebyla schopná domácnost sama finančně zajistit. Na školné a učební pomůcky už nebyly peníze vůbec. Ale díky Bohu jsme potkali pátera Roberta, který měl pro naše problémy pochopení. Zařadili mě do vzdělávacího programu, a to byla pro mě i celou naši rodinu velká pomoc.

Mohla jsem tak v roce 2006 dokončit základní školu v Nesargi a o dva roky později také střední v Kalgatagi. Vždycky jsem snila o tom, že jednou budu učitelkou. Proto jsem se přihlásila do učitelského kurzu na Pedagogickém institutu sv. Josefa v Belgaum, který jsem absolvovala v roce 2009.

Najednou jsem byla připravená na své povolání a nesmírně šťastná, že mohu být učitelkou. A když moje maminka viděla na vlastní oči, jak učím děti ve škole, plakala štěstím. Byla taky ráda, že už si sama vydělávám a mohu jí i finančně vypomoci.

učitelka Maria Anthony

Hned po studiích jsem rok pracovala ve Škole sv. Xavera v Gujaratu, kde jsem získala první zkušenosti. Do praxe jsem se vrhla s nadšením a horlivostí. Hodně mě bavila práce s malými dětmi. Naučila jsem se tu spoustu užitečných věcí. Byl to vynikající základ pro budoucí život a čerpám z toho dodnes. Potom jsem působila tři roky ve Škole sv. Jana v Rahatě. Teď učím na Základní škole v Koppalu, kde jsem moc spokojená a mohu se žákům i více věnovat, než dřív.

Jsem vám velmi vděčná za vše, co jste pro mě za ta léta udělali. Nesmírně si toho vážím a jsem opravdu šťastná. Jen díky vám jsem dnes tím, čím jsem. Pokaždé na vás myslím ve svých modlitbách. Budu se snažit, co nejvíc to jde, abych se vám mohla odvděčit za vaši štědrost a pomoc. Bůh vám žehnej. Děkuji vám!

Maria Anthony
/Belgaum,  Indie – Karnátaka, 2018/