Přes 2100 indických rodin obdrželo pomoc
23. února 2021 Ukončené projekty

Přes 2100 indických rodin obdrželo pomoc

Když v uplynulém roce zasáhl nový typ koronaviru zemi našich indických partnerů, připravil mnoho indických rodin o obživu. Díky rychlé reakci a štědrosti dárců se podařilo pomoci více než 2100 rodinám v nouzi. Zapojilo se jich na čtyři stovky a přispěli celkovou částkou 1 121 195 Kč. Podařilo se tak splnit misi a pomoci skutečně potřebným.

Pomoc byla poskytnuta rodinám z oblastí Bangalore a Belgaum v jihozápadní Indii, kde Diecézní charita Hradec Králové dlouhodobě realizuje dobročinný vzdělávací program Adopce na dálku a také rozvojové projekty zaměřené na vzdělávání, zdraví a výstavbu bydlení pro chudé. Z mimořádných darů naši indičtí partneři nakoupili nejen rýži, luštěniny, olej a další potraviny, ale také dezinfekci a ochranné masky. Z nich připravili balíčky, které rozvezli ohroženým rodinám.

„Upřímně Vám děkuji za finanční podporu chudých dětí a jejich rodin z naší diecéze, které v uplynulém roce zasáhla koronakrize. Děkuji všem dárcům a zaměstnancům královéhradecké diecézní charity za pomoc naší diecézi v poslání pomáhat skutečně potřebným. 

Distribuovali jsme celkem 1003 potravinových balíčků rodinám dětí zapojeným do projektu Adopce na dálku. Poslední potravinové balíčky jsme rozdali s ohledem na potřeby rodin během vánočních svátků. 

Ze srdce děkuji. Bůh Vám žehnej!“ vzkázal všem dárcům biskup Derek Fernandes z Belgaum.

V oblasti Bangalore byla poskytnuta pomoc dalším 1100 hladovějícím dětem a jejich rodinám, jak nás také již dříve informoval arcibiskup Peter Machado z Bangalore.

Potravinová pomoc pro Joseph A. D.

V nouzi se ocitla například rodina desetiletého chlapce Josepha, který je zapojen do projektu Adopce na dálku. Jeho otec pracuje jako opravář televizí, ale loni na jaře zůstal bez příjmu. Jeho obchod totiž musel být několik měsíců zavřený stejně jako další podobné provozovny. Josephův otec byl zoufalý, protože nevěděl, jak uživí svoji rodinu. Náročné období jim pomohl překlenout balík s trvanlivými potravinami.

V průběhu loňského roku byla opatření v Indii postupně rozvolňována, aby se lidé mohli vrátit do práce. Situace těch nejchudších rodin se tím nepochybně o něco zlepšila. 

Diecézní charita Hradec Králové bude dění v Indii i nadále bedlivě sledovat a konzultovat ji s indickými partnery. Pokud by se situace ohrožených indických rodin opět výrazně zhoršila, bude reagovat na aktuální potřeby.

Mgr. Vojtěch Homolka

vedoucí projektu Adopce na dálku, koordinátor Tříkrálové sbírky
Tel.: 495 063 165 E-mail: chwDV1.43hzy2956LTuuO15j4mnCO1p