Indická návštěva vyvrcholí koncertem Boni pueri

Ve dnech 17. až 28. září do Česka zavítají partneři charitního projektu Adopce na dálku® z Indie, aby se setkali s českými dárci, kteří podporují chudé indické děti ve studiu. Navštíví desítku škol zapojených do adopce na Hradecku i Pardubicku. Setkají se s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem, hejtmanem Jiřím Štěpánem a dalšími osobnostmi. Vydají se také na zkoušku do hradecké Filharmonie, jejíž zaměstnanci rovněž podporují indické školáky ve vzdělání (25. 9. v 10:15). „Indická návštěva vyvrcholí benefičním koncertem Českého chlapeckého sboru Boni pueri ve středu 25. září od 19:45 hod. v katedrále sv. Ducha, na který srdečně zveme všechny dárce a příznivce našeho projektu Adopce na dálku®“, říká Anna Maclová, ředitelka Diecézní charity Hradec Králové.

Ve dnech 24. až 26. září navštíví naše krajské město indický arcibiskup Peter Machado z Bangalore v doprovodu nového biskupa diecéze Belgaum Dereka Fernandese. Oba jsou klíčovými partnery charitního projektu Adopce na dálku®, který už téměř dvacet let pomáhá dětem z  chudých indických rodin k lepšímu vzdělání.

arc. Peter Machado_Archiv DCH HK

O týden dříve, 17. září, přicestuje do Česka koordinátor projektu Adopce na dálku® v oblasti Bangalore Patrick Edward Pinto. O životě dětí v Indii bude besedovat na školách a ve farnostech v Hradci Králové, Pardubicích, za dárci vyrazí i na Náchodsko, Rychnovsko, Orlickoústecko, do Kutné Hory a dalších regionů. Setká se také s radním Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavlem Šotolou a s řediteli Charit.

Hlavní událostí bude zmíněný benefiční koncert Českého chlapeckého sboru Boni pueri pro Adopci na dálku® v hradecké katedrále sv. Ducha ve středu 25. září od 19:45 hod., který zahájí mše svatá celebrovaná biskupem Janem Vokálem společně s indickými biskupy v 18:30 hod. Akce se koná pod záštitou Biskupství královéhradeckého, za podpory Královéhradeckého kraje a OSA, z.s. Pořádá Diecézní charita Hradec Králové ve spolupráci s Českým chlapeckým sborem Boni pueri.

Bližší informace o programu indické návštěvy a akcích pro veřejnost najdete na adopce.hk.caritas.cz/akce/. Více také na facebooku https://www.facebook.com/adopce.dchhk.cz/.