Indické děti mohou opět do školy
19. února 2021 Z projektu

Indické děti mohou opět do školy

Děkujeme všem za vyjádřené obavy o vzdělávání chudých dětí v době, kdy byly uzavřené školy v indickém státě Karnátaka. Indičtí partneři  si nesmírně váží Vaší dobré vůle pomáhat. V současné době jsou školy otevřené a problémy s distanční výukou z velké části pominuly.

Ve státě Karnátaka již byly otevřeny základní, střední i vysoké školy. Žáci i učitelé chodí do školy v rouškách, ve školách jsou nádoby s dezinfekcí a učitelé jsou pravidelně testováni. Část rodičů se přesto zatím bojí posílat své děti do školy. Některé školy proto rozdělily žáky do skupin, které se ve třídách střídají.

Žáci prvního stupně mají sice stále distanční výuku, mohou však přijít do školy za učiteli na konzultace ohledně vyučované látky a domácích úkolů.

Veškerá opatření během pandemie výrazně ovlivnila vzdělávání v indickém státě Karnátaka. Následkem toho bude pravděpodobně školní rok 2020-21 prodloužen o tři měsíce, tedy do konce června. Další začne hned v červenci, takže děti zřejmě nebudou mít tradiční dvouměsíční prázdniny.

Plánované změny ovlivní termíny závěrečných zkoušek. Žáci 10. a 12. tříd je budou skládat mimořádně až v červnu (běžně jsou v březnu). Klasifikační zkoušky pro žáky nižších tříd se budou konat o něco dříve.

Zatím ale není nic jisté. A společně s našimi partnery v Indii pevně doufáme, že se vše postupně vrátí do normálního života, jaký byl dříve.