Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím
14. dubna 2021 Z projektu

Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím

V indickém státě Karnátaka, kde Diecézní charita Hradec Králové uskutečňuje projekt Adopce na dálku®, byly začátkem letošního roku otevřeny základní, střední i vysoké školy. Naneštěstí se situace v Indii v posledních dvou týdnech natolik zhoršila, že žáci a studenti nyní čelí novým restrikcím.

Vláda státu Karnátaka nařídila začátkem dubna znovu uzavření škol pro žáky 6.-9. tříd, kteří stejně jako žáci nižších ročníků pokračují dál v distanční výuce. Toto omezení bude trvat minimálně do 20. dubna 2021.

Prezenční výuka zatím pokračuje u žáků 10.-12. tříd, ale účast není povinná. Děti, jejichž rodiče se je bojí posílat do školy, mohou pokračovat ve studiu distančně.

V důsledku pandemie došlo k prodloužení školního roku 2020-21 až do konce června, zatímco běžně končí už v březnu. Z tohoto důvodu děti letos pravděpodobně nebudou mít tradiční dvouměsíční prázdniny. Tyto změny také ovlivní termíny klasifikačních a závěrečných zkoušek.

Navzdory nadějným zprávám z počátku letošního roku není pandemie v Indii bohužel stále pod kontrolou. Pevně doufáme, že se situace brzy zlepší.