Poděkování za pohotovou pomoc hladovějícím v Indii
30. června 2020 Pandemie v Indii

Poděkování za pohotovou pomoc hladovějícím v Indii

Karanténa v Indii hluboce zasáhla mnohé rodiny. Obrátili jsme se proto na dárce i veřejnost s prosbou o pomoc indickým rodinám a dětem zapojeným do projektu Adopce na dálku.  Za pouhých deset dní přispěli dárci částkou přesahující 700 tisíc korun a my jsme tak mohli ve velmi krátké době poskytnout pomoc mnoha hladovějícím rodinám v indických oblastech Belgaum a Bangalore. Arcibiskup Peter Machado z Bangalore a biskup Derek Fernandes z Belgaum děkují všem, kteří jste se zapojili do veřejné sbírky na pomoc Indii.

Vážení přátele z České republiky,
r
ád bych pozdravil královéhradeckého biskupa Jana Vokála, Mons. Pavla Rouska – prezidenta Diecézní charity Hradec Králové, ředitelku Annu Maclovou a také našeho přítele Vojtěcha, který s námi komunikuje.

Jsem velmi šťastný, že jsme už před dvěma měsíci začali tuto práci a zásobujeme chudé lidi jídlem. Jsme Vám vděční za podporu, kterou jste nám poslali a kterou jsme použili především pro děti zapojené do projekt Adopce na dálku.

Od poloviny března byla v Indii zavedena karanténa kvůli koronaviru. Zpočátku bylo hodně zmatků. Arcidiecéze a mnohé kongregace v Bangalore se zapojily do potravinové pomoci chudým rodinám. Začali jsme pozvolna. Celkem jsme už pomohli téměř 22000 rodinám, a to opakovaně i třikrát. Dáváme jim takovéto balíčky, které větší rodině vystačí asi na týden. Základ tvoří rýže, která je hlavním jídlem v Indii. Balíčky také obsahují luštěniny, sůl, olej. Dostali jsme povolení jezdit našimi vozidly i do uzavřených zón.

Jsme Vám velmi vděční za Vaši podporu dětem. Přibližně 1100 dětem a jejich rodinám jsme díky Vám mohli pomoci.

Velice děkujeme. Bůh Vám žehnej.
Vyřiďte prosím mé pozdravy a přání všem zaměstnancům Diecézní charity Hradec Králové a všem, které známe.

Bůh Vám žehnej.
Peter Machado, arcibiskup v Bangalore - Indie


 

Chvála Kristu,
c
hci Vás informovat o tom, že jsme již
na konci naší distribuce potravinových balíčků rodinám dětí zapojených do projektu Adopce na dálku, které potřebovaly pomoc v tomto období koronakrize. Díky Vám jsme poskytli pomoc 440 rodinám, které trpí nedostatkem zásob, přišly o zaměstnání a zůstaly tak bez příjmu.

Dodržování zavedených opatření nám způsobuje určité potíže v distribuci, ale naši zaměstnanci odvedli velmi dobrou práci.

Doufám, že se Vám daří dobře.
Děkuji za Vaši solidaritu.

S pozdravem
Derek Fernandes, biskup v Belgaum - Indie

COVID - 19 biskup Derek Fernandes


Situaci v Indii bedlivě sledujeme. Bližší informace o pomoci v Indii najdete na našem webu v sekci Jak se zapojit.