Pandemie v Indii

Situaci v Indii bedlivě sledujeme a budeme Vás o ní průběžně informovat prostřednictvím sdílených zpráv z médií a od našich indických partnerů.

Informace o pomoci v Indii najdete na našem webu v sekci:

JAK SE ZAPOJIT

Média o pandemii v Indii
10. ledna 2022 Pandemie v Indii

Média o pandemii v Indii

Sledujte a čtěte s námi události o vývoji pandemie v Indii.

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii
6. května 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Charita vyhlásila sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii

Celý svět se znepokojením sleduje, jak se Indie vypořádává s následky pandemie covid-19. Tamní nemocnice se potýkají s nedostatkem kyslíku, lůžek a personálu, mnozí lidé umírají doma bez jakékoliv léčby. Diecézní charita Hradec Králové proto vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc strádajícím rodinám v Indii, pro které indičtí partneři charitního projektu Adopce na dálku již operativně zřídili potřebná léčebná centra.

Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím
14. dubna 2021 Z projektu

Školní docházka v Indii čelí opět restrikcím

V indickém státě Karnátaka, kde Diecézní charita Hradec Králové uskutečňuje projekt Adopce na dálku®, byly začátkem letošního roku otevřeny základní, střední i vysoké školy. Naneštěstí se situace v Indii v posledních dvou týdnech natolik zhoršila, že žáci a studenti nyní čelí novým restrikcím.

Přes 2100 indických rodin obdrželo pomoc
23. února 2021 Ukončené projekty

Přes 2100 indických rodin obdrželo pomoc

Když v uplynulém roce zasáhl nový typ koronaviru zemi našich indických partnerů, připravil mnoho indických rodin o obživu. Díky rychlé reakci a štědrosti dárců se podařilo pomoci více než 2100 rodinám v nouzi. Zapojilo se jich na čtyři stovky a přispěli celkovou částkou 1 121 195 Kč. Podařilo se tak splnit misi a pomoci skutečně potřebným.

Indické děti mohou opět do školy
19. února 2021 Z projektu

Indické děti mohou opět do školy

Děkujeme všem za vyjádřené obavy o vzdělávání chudých dětí v době, kdy byly uzavřené školy v indickém státě Karnátaka. Indičtí partneři  si nesmírně váží Vaší dobré vůle pomáhat. V současné době jsou školy otevřené a problémy s distanční výukou z velké části pominuly.