Harshitha se zapojuje do dobročinných aktivit
28. února 2024 Příběhy

Harshitha se zapojuje do dobročinných aktivit

„Doučuji děti sousedů a snažím se pomáhat nemocným a handicapovaným dětem.“

 

Koordinátor projektu: Ahoj, mohla bys mi, prosím, říct své jméno?

Harshitha: Jmenuji se Harshitha Gabrieal. Studuji na univerzitě v Koramangale. Jsme čtyřčlenná rodina. Táta je řidič. Maminka pracuje ve škole. A můj bratr je v posledním ročníku. A hraje hokej v celostátní lize.

Koordinátor projektu: Co chceš dělat, až dostuduješ?

Harshitha: Chci být vysokoškolská učitelka. Je to můj sen. Momentálně, po návratu z univerzity, nabízím doučování dětem. Chodí ke mně děti od sousedů. Aby se něco přiučily.

Koordinátor projektu: A jaké předměty doučuješ?

Harshitha: Všemožné předměty. Jedno dítě je v 10. třídě, druhé v prváku na střední škole a to poslední teprve v 1. třídě. Každé z nich učím, co je potřeba.

Koordinátor projektu: Dostáváš za to zaplaceno?

Harshitha: Ano, platí mi za to 230 rupií za hodinu. Víc po nich nechci. Beru si jen to, co potřebuji. Za tyto peníze si nakupuji svoje denní potřeby. Do 10. třídy jsem chodila hrát přehazovanou. Později jsem ale přestala kvůli výuce.

Koordinátor projektu: A jaké máš koníčky?

Harshitha: Mezi mé koníčky stále patří přehazovaná. Kdykoli se pořádá nějaká soutěž, jako ta poslední organizovaná biskupem arcidiecéze v Bangalore, tak jdu a zkusím své štěstí. Bohužel jsme tentokrát nevyhráli. Každopádně to ale nevzdávám a až bude nějaká další soutěž, tak půjdu znovu. A krom toho jezdím na kole. A skicuji. To je všechno.

Koordinátor projektu: Dobře, v pořádku. Co bys ráda sdělila svému dárci?

Harshitha: Děkuji jim za tuto příležitost studovat. Je toho hodně. Chci mít co nejlepší studijní výsledky, aby na mě mohli být pyšní. Budu dál pomáhat i dalším dětem. A budu navždy součástí ASHA Charitable Trust.

Koordinátor projektu: Takže bys chtěla nadále pomáhat dětem?

Harshitha: Ano, přesně. Když mám čas, tak jdu po kostele na hodiny katechizmu a rozmlouvám s dětmi. A to i s těmi z univerzity. Jsem členkou katolické univerzitní federace AICUF. Dříve jsme společně každou sobotu navštěvovali neziskové organizace. Pomáhali jsme tam převážně dětem. A často jsme tam viděli mnoho nemocných nebo handicapovaných lidí. Těm jsme v rámci možností také pomáhali.

Koordinátor projektu: Děkuji, to je velice hezké.

Harshitha: Děkuji.

Rozhovor s Harshithou G. R. v Bangalore, Indie
(překlad: Martin Mervart)